Hotel Černá Bouda

Letní aktivity

Léto na Hotelu

Přijďte a využijte nabídky našeho venkovního hřiště s umělým povrchem. Navštivte Stezku korunami stromů, kde se můžete procházet mezi korunami stromů a objevovat krásu okolní přírody.

Projděte se také stezkami rašeliniště domova Tetřívka a objevte jeho tajemství.  Pokud toužíte po odpočinku, nezapomeňte využít wellness v Janských Lázních.

Náš hotel je ideálním výchozím bodem pro turistiku a sportovní aktivity. A abychom vám pobyt ještě zpříjemnili, máme pro vás akční nabídku Enjoy card s 20% slevou. Více informací najdete na leto.skiresort.cz/sluzby/enjoy-card/.

Těšíme se na vaši návštěvu! 🌞🏨🌿

 

Tipy na pěší túry

1. Z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní

Trasa začíná u horní stanice a dále vede po asfaltové cestě k Zinneckerovým Boudám, kde odbočíte vlevo a následně sejdete po lesní cestě úbočím Černé hory nad Těsným dolem do Janských Lázní k hotelu Lesní dům. Po červeně značené trase tak celkově zdoláte 5km.

2. Z Černé hory po černohorské silnici do Janských Lázní

Trasa je vede od horní stanice lanové dráhy po asfaltové cestě k Zinneckerovým Boudám (červeně turisticky značená cesta), po ostré zatáčce vpravo následuje dlouhý travers úbočím Černé hory k levotočivé zatáčce pod Zrcadlovkami. Na křižovatce odbočíte vpravo žlutě turisticky značenou cestou směrem k Hoffmanovým Boudám, kde překřížíte státní silnici a dále po zeleně turisticky značené cestě přijdete k dolní stanici lanové dráhy v Janských Lázních. Celková délka trasy je 6,2 km.

3. Z Černé hory přes Václavák do Pece pod Sněžkou

Trasu začnete na horní stanici lanové dráhy, odkud sevydáte po červeně turisticky značené cestě okolo Sokolské a Černé boudy k Václaváku. Trasa dále pokračuje úbočím nad Javořím potokem ke Kolínské a Pražské boudě, kde po žlutě a následně modře turisticky značené cestě sejdete do Pece pod Sněžkou. Konečná délka trasy je 5,5 km.

4. Z Černé hory okolo Černohorského rašeliniště a Vlašských Bud do Velké Úpy

Cesta začíná na horní stanici lanové dráhy a vede po červeně turisticky značené cestě okolo Sokolské a Černé boudy nad Václavák, kde odbočíte vpravo a po žlutě turisticky značené cestě okolo Černohorského rašeliniště přijdete na Pěticestí. Z Pěticestí se vydáte po strmé lesní pěšině k Vlašským Boudám, kde je v provozu mléčná farma manželů Sosnových. Trasa i nadále pokračuje po žlutě turisticky značené cestě pozvolným sestupem do Velké Úpy. Celý výlet je mírně náročnější než předchozí – zabare celkem 8,3 km.

Tipy na cyklistické výlety

1. Krkonošská cyklistická naučná stezka

Nástupní trasa k naučné stezce je vedena od horní stanice lanové dráhy okolo Sokolské a Černé boudy k rozcestí pod Černou boudou (označení tras MTB č. 19A, 1B), kde začíná vlastní trasa 1. KCNS, která je vedena po lesních cestách zajímavými částmi Černé a Světlé hory. Základní trasa okruhu je vedena takto: rozcestí pod Černou boudou – Zrcadla – sedlo pod Kolínskou boudou – Václavák – Pěticestí – Vlašské boudy – Krausovy boudy – u Modrých kamenů – Velké Pardubické boudy – rozcestí pod Černou boudou.

2. Z Černé hory po černohorské silnici do Janských Lázní

Trasa je vedena od horní stanice lanové dráhy po asfaltové cestě k Zinneckerovým Boudám, po ostré zatáčce vpravo následuje dlouhý travers úbočím Černé hory k levotočivé zatáčce pod Zrcadlovkami. Následuje opět dlouhý travers ke srubu Správy KRNAP, kde po ostré zatáčce vpravo a rovinatém úseku dojedete k Hoffmanovým Boudám (označení trasy MTB č. 19A). U Hoffmanových Bud odbočíte vlevo na státní silnici, po které dojedete k dolní stanici lanové dráhy v Janských Lázních. Celková délka trasy je 7,2 km.

3. Z Černé hory cestou „T“ do Janských Lázní

Trasa je vedena od horní stanice lanové dráhy okolo Sokolské a Černé boudy k rozcestí pod Černou boudou (označení tras MTB č. 19A, 1B), kde odbočíte vpravo. Rovinatým úsekem v délce 300 m dojedete k rozcestí nad Velkými Pardubickými boudami, kde odbočíte vlevo (označení trasy MTB č. 1B), následuje sjezd okolo Velkých Pardubických a Krausových Bud k Modrokamenné boudě. Dále se napojíte na trasu MTB č. 27, po níž sjedete do Janských Lázní do lokality za hotelem Lesní dům. Délka cesty „T“ je 8,2 km.

4. Z Černé hory přes Zrcadlovky do Janských Lázní

Trasa je vedena od horní stanice lanové dráhy okolo Sokolské a Černé boudy k rozcestí pod Černou boudou (označení tras MTB č. 19A, 1B), kde odbočíte vlevo a napojíte se na trasu 1. KCNS. Ve sjezdu od Zrcadel k sedlu pod Kolínskou boudou odbočíte vlevo, na značenou trasu MTB č. 19B, která je vedena úbočím Černé hory nad Železným dolem k Zrcadlovkám. Následně se napojíte na Černohorskou silnici (označení trasy MTB č. 19A), po níž sjedete ke srubu Správy KRNAP, kde po ostré zatáčce vpravo a rovinatém úseku dojedete k Hoffmanovým Boudám. U Hoffmanových Bud odbočíte vlevo na státní silnici, která vás dovede k dolní stanici lanové dráhy v Janských Lázních. Tato trasa je dlouhá 13,6 km.